0
Twój koszyk
  • Brak produktów

FAQ

Pytania i odpowiedzi

Zamówienia są wysyłane codziennie, kurier przyjeżdża po odbiór przesyłek o godzinie 12:00,  95% zostaje doręczone już na następny dzień.  

Wszystkie kamienie są starannie zawinięte w piankę, wysyłamy tylko w pudełkach kartonowych. Uszkodzenia zdarzają się, ale takich sytuacji jest bardzo mało, nie więcej niż jedna w roku. 

Nie wystawiamy certyfikatów, ponieważ nie mamy do tego uprawnień. 
To jest temat na całkiem spory artykuł. Wiele firm oferuje kamienie razem z certyfikatem, ale warto się zastanowić nad mocą takiego certyfikatu, które bardzo często wystawiają osoby/ firmy nieuprawnione do tego. 

Jest możliwość odpłatnego wyrobienia certyfikatu,
jest to koszt około 100-150zł za kamień. W tym celu wysyłamy kamień do gemmologa z którym współpracujemy. Certyfikat zawiera zdjęcie i opis gemmologiczny który jednoznacznie wskazuje opisany kamień. Tylko taki certyfikat jest poważany, jeden certyfikat dla jednego kamienia.


Tak, za wyjątkiem tych pozycji:
- plastry agatowe z Brazylii barwione- naturalny kamień który został zabarwiony przez człowieka,
- cytryn i karneol grzany, naturalne kamienie które za pomocą odpowiedniej obróbki termicznej zmieniły kolor. Są oferowane w wersjach naturalnych oraz wygrzewanych.
Kamienie w których była ingerencja człowieka zawierają taką informację w opisie. 

90% kamieni pochodzi z obróbki w naszej szlifierni, dlatego mamy pewność co do ich autentyczności. Kamienie które sprowadzamy w postaci gotowych szlifów pochodzą od naszych kontrahentów z którymi współpracujemy od lat. kamienie od nich również przerabiamy na różne zastosowania,, podczas cięcia, polerowania czy wiercenia. wszystkie zabiegi stają się widoczne. Zależy nam na pozytywnej opinii i zadowoleniu klientów, dlatego oferujemy kamienie co do których mamy 100% pewność ich autentyczności. 
  

Proszę w tej sprawie udać się na grupę na Facebooku Kamienie i minerały - identyfikacja i wycena : https://www.facebook.com/groups/258604237905097 

Nie zajmujemy się identyfikacją oraz wyceną, takie pytania pozostają bez odpowiedzi. 
Kiedyś, gdy było jedno lub dwa takie pytania w tygodniu nie stanowiło problemu abyśmy poświęcili chwilę na udzielenie odpowiedzi.
Obecnie w ciągu jednego dnia dostajemy kilkanaście takich wiadomości na email oraz na fanpage, odpowiadanie zajmuje to za dużo czasu, prosimy o zrozumienie. 
Do podanej wyżej grupy również należymy, czasami pomożemy w rozpoznaniu jak znamy prawidłową odpowiedź :)        

Jeżeli kamień został u nas zakupiony to bez problemu pomożemy w jego identyfikacji.

Nie prowadzimy sklepu stacjonarnego. Możliwy jest jedynie przyjazd po odbiór zamówienia. 
Stacjonarnie prowadzimy szlifiernie i sprzedaż hurtową, kamienie są pakowane po 1, 5, 10kg z rodzaju. W magazynie mamy około 100 ton kamieni i minerałów. Zapraszamy odbiorców hurtowych po wcześniejszym ustaleniu terminu.